Szanowni Państwo, Zarząd Polskiej Federacji Psychoterapii serdecznie zaprasza do składania egzaminów na Certyfikat Psychoterapeuty Polskiej Federacji Psychoterapii. O Certyfikat Psychoterapeuty Federacji może ubiegać się każdy psychoterapeuta wyszkolony zgodnie ze standardami europejskimi i standardami Polskiej Rady Psychoterapii, wymaganymi w PFP, który ukończył studia w zakresie nauk…
Polska Federacja Psychoterapii zaprasza 28 marca, o godz. 18.00 na webinarium:
Psychoterapia a leki antydepresyjne – fakty i mity na temat leków antydepresyjnych i ich wpływu na zdrowie psychiczne oraz relację do psychoterapii.
Prowadzi dr Radosław Stupak
Wszyscy spotykamy się z mainstreamową narracją na temat dobroczynności leków antydepresyjnych. Jeszcze dwa lata temu obowiązywała serotoninowa teoria powstawania depresji. Słyszymy, że „depresję trzeba leczyć”, w domyśle – podając leki, że psychoterapia może być, ale koniecznie razem z lekami i że antydepresanty ratują życie, chroniąc przed samobójstwem, a do tego bardzo korzystnie wpływają na mózg, bo stymulują wzrost nowych neuronów. A co na temat mówią najnowsze badania naukowe? O tym opowie nam znakomity specjalista w dziedzinie badań nad lekami psychotropowymi, zdrowiem psychicznym i psychoterapią, adiunkt na Uniwersytecie Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, dr Radosław Stupak.
dr Radosław Stupak, psycholog, obronił w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego doktorat z psychologii pt. „Model biomedyczny w psychopatologii i opozycja wobec niego. Perspektywa psychologiczna”. Ukończył również studia doktoranckie z filozofii w Instytucie Filozofii UJ. Studiował także m.in. na Petersburskim Uniwersytecie Państwowym, Uniwersytecie Radbouda, Uniwersytecie w Groningen i ukończył dwuletnie szkolenie z psychoterapii przy Collegium Medicum UJ. Publikował m.in. w czasopismach „Diametros”, „Psychiatria Polska”, „Archives of Psychiatry and Psychotherapy”, „Theory & Psychology”, „International Journal of Environmental Research and Public Health”, „Psikhologicheskii Zhurnal”. Recenzował dla „Theory & Psychology”, „Journal of Humanistic Psychology”, „Postępy Psychiatrii i Neurologii”. Zatrudniony w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Kto może wziąć udział:
Zapraszamy przede wszystkim specjalistów pracujących w zawodach związanych z ochroną zdrowia, studentów, pacjentów i wszystkich zainteresowanych zdrowiem psychicznym, w szczególności psychoterapeutów.
Koszt:
członkowie Polskiej Federacji Psychoterapii którzy opłacili składkę na rok 2024 – bezpłatnie.
Pozostałe osoby: 30 zł. W tytule przelewu prosimy podać „webinar – marzec”
Webinarium odbędzie się na platformie Clickmeeting